İçeriğe geç

Hakkımda

Necmettin Tetik, 1976 yılında İzmir’de 3 Cuma depremi olarak bilinen depremlerin sonuncusu sırasında dünyaya gelmiştir. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Dramatik Yazarlık Bölümünü bitiren Tetik,  “Suat Taşer Ulusal Kısa Oyun Yarışması”nı üst üste iki defa kazanmıştır. Radyo ve televizyonlara birçok program hazırlayıp, yazar, yapımcı ve sunucu olarak meslek hayatında yükselerek uzun yıllar seslendirme yapmıştır.

Mikrofondaki hayalet, Geceyarısı Hikayeleri, Geceden Sabaha, Meddah Hikayeleri, Gecenin Sesi, Bilişim Rüzgarı, Zeus ve Diğerleri, Pabucu Yarım, Gecenin İçinden, Düş Sarayları, Vefa Borcu, Atçı Mahmut, Süper Babaanne, Bin Yılın Son Mezatı, Sela, Kış Güneşi eserlerinden bazılarıdır.

Ayrıca, “Küçük Korsan” adlı oyunu Van Devlet Tiyatrosu, “Burası Kapalıçarşı!” isimli müzikali de Akademi İstanbul Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı tarafından sahnelenmiştir. Birçok oyunda dramaturg olarak görev alan Tetik, TRT radyo ve televizyonları, Devlet Tiyatroları ve NTV gibi kurumlarla çalışmış ve başarılarını genç yaşına karşın çok sayıda ödülle taçlandırmıştır. Bunlardan en önemlisi, Türkiye’de bugüne kadar “Sedat Simavi Ödülü”nü kazanan en genç insan olmasıdır.

Bir süre, Ekonomi Üniversitesi’nde Öğretim Üyeliği de yapan Necmettin Tetik, uzun yıllar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekilli Danışmanlığı ve üst düzey Siyasi İletişim Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Tetik, Yüksek Lisansını Geleneksel Türk Tiyatrosu’nda doğaüstü motiflerle Meddah ve hikaye anlatıcılığı alanında yapmıştır. Aynı zamanda İletişim ve Beden Dili uzmanı olup; Kuantum Yaşam Koçluğu, Diksiyon, Hitabet eğitimleri ve Yaratıcı Yazarlık başta olmak üzere birçok alanda seminerler verip, eğitmenlik yapmaktadır.

Bu yazı yorumlara kapalı.